• DNI GRODZISKA
  DNI GRODZISKA
 • DOŻYNKI
  DOŻYNKI
 • ZESPÓŁ REGIONALNY
  ZESPÓŁ REGIONALNY "GRODZISZCZOKI"
 • GRODZISKIE KAPELE
  GRODZISKIE KAPELE
 • ZESPÓŁ ŚPIEWACZO-OBRZĘDOWY
  ZESPÓŁ ŚPIEWACZO-OBRZĘDOWY "LESZCZYNKA"
 • ZESPÓŁ ŚPIEWACZY
  ZESPÓŁ ŚPIEWACZY "WIOLA"
 • ORKIESTRA DĘTA Z GRODZISKA DOLNEGO
  ORKIESTRA DĘTA Z GRODZISKA DOLNEGO
 • ZESPÓŁ TANECZNY
  ZESPÓŁ TANECZNY "KRASNOLUDKI"
 • ZESPÓŁ TANECZNY
  ZESPÓŁ TANECZNY "MAŁE GRODZISZCZOKI"
 • ZAJĘCIA PLASTYCZNE I RĘKODZIELNICZE
  ZAJĘCIA PLASTYCZNE I RĘKODZIELNICZE
 • ZAJĘCIA WOKALNO- INSTRUMENTALNE
  ZAJĘCIA WOKALNO- INSTRUMENTALNE
 • OŚRODEK KULTURY
  OŚRODEK KULTURY

AKTUALNOŚCI

RÓŻNE OBLICZA TWÓRCZOŚCI

DSC 0980

Żyjemy w świecie pełnym zaskakujących rzeczy, które nie tylko są dla nas pożyteczne, ale też często pochłaniają nas bez reszty i poniekąd stają się niebezpieczne. Nasze życie w porównaniu do czasów naszych rodziców i dziadków uległo istotnym przeobrażeniom. Mimo ciągłych udogodnień wszystkich sfer życia ciągle brakuje nam czasu. Jednak w całym tym galimatiasie ludzkich spraw i poczynań zawsze można znaleźć chwile, które warto poświęcić na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. Dowodem na to są bohaterowie spotkania „Teatralny wieczór wspomnień”, które odbyło się w Ośrodku Kultury 11 maja br. Spotkanie to miało kameralny charakter i w swoim założeniu miało pokazać uczestnikom różne oblicza twórczości, zarówno tej dziecięcej, jak i twórczości osób dorosłych – w tym przypadku ściśle powiązanych i wzajemnie się przenikających.

Tego dnia gościliśmy w Grodzisku panią Martę Zaborowską, autorkę wystawy „Moja pasja Marta Zaborowska – Puzzle świata”, która układaniem puzzli zajmuje się od 10 lat. Kolekcja jej prac jest imponująca. Tematycznie są to puzzlowe obrazy przedstawiające miasta całego świata, zamki, mosty czy znane krajobrazy. Wiele prac to martwa natura, zwierzęta czy też reprodukcje obrazów znanych mistrzów malarstwa europejskiego.

W dalszej części spotkania odbył się pokaz filmu Telewizji Dzieci i Młodzieży nagranego z członkami Teatrzyku „Ufoludek” w 1996 roku. Kanwę filmu stanowi lalkowe przedstawienie „Jarzębinka”, do którego scenariusz i scenografię wykonał pan Jerzy Mach, wieloletni instruktor i założyciel tego teatrzyku. Oprócz tego film pokazuje uroki naszej gminy, jej tradycje kulturalne i obyczajowe wraz z Turkami i Orkiestrą Dętą oraz lokalnych twórców. W film wplecione są również wypowiedzi członków teatrzyku i sceny z przygotowań nad przedstawieniem. Projekcja tego filmu była dla wielu osób miłym przeżyciem i powrotem do lat dzieciństwa, kiedy jako aktorzy wcielali się w powierzone im teatralne role i wspólnie z instruktorem pracowali długo i wytrwale nad każdym przedstawieniem. Wydarzeniu towarzyszył również pokaz slajdów z działalności teatrzyku „Ufoludek” na przestrzeni lat oraz wystawa fotografii utrwalających wspólne występy i wyjazdy.

Część artystyczną wieczoru zapewnił naszym gościom minikoncert wokalistek z OK prowadzonych przez pana Wojtka Wołowca. Ich popisy wokalne były dla słuchaczy prawdziwą ucztą duchową i widać, że śpiew jest dla nich samych prawdziwą pasją.

W finale spotkania nie zabrakło również wspólnych zdjęć, podziękowań, wspomnień i dyskusji o dawnych latach szkolnych tak wszystkim bliskich, a tak bardzo odległych oraz poczęstunku ze strony organizatora.

Zdjęcia ze spotkania

 

Poniżej zamieszczamy film Telewizji Polskiej S. A. z 1996r. pt. "UFOLUDEK", którego reżyserem jest Anna Makowiecka. Na publikację filmu Ośrodek Kultury uzyskał niezbędną licencję. 

UWAGA! Niniejszy film jest chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.

"UFOLUDEK"

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Teatrzyku z archiwum Ośrodka Kultury.