• DNI GRODZISKA
    DNI GRODZISKA
  • DOŻYNKI
    DOŻYNKI
  • ZESPÓŁ REGIONALNY
    ZESPÓŁ REGIONALNY "GRODZISZCZOKI"
  • GRODZISKIE KAPELE
    GRODZISKIE KAPELE
  • ZESPÓŁ ŚPIEWACZO-OBRZĘDOWY
    ZESPÓŁ ŚPIEWACZO-OBRZĘDOWY "LESZCZYNKA"
  • ZESPÓŁ ŚPIEWACZY
    ZESPÓŁ ŚPIEWACZY "WIOLA"
  • ORKIESTRA DĘTA Z GRODZISKA DOLNEGO
    ORKIESTRA DĘTA Z GRODZISKA DOLNEGO
  • ZESPÓŁ TANECZNY
    ZESPÓŁ TANECZNY "KRASNOLUDKI"
  • ZESPÓŁ TANECZNY
    ZESPÓŁ TANECZNY "MAŁE GRODZISZCZOKI"
  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE I RĘKODZIELNICZE
    ZAJĘCIA PLASTYCZNE I RĘKODZIELNICZE
  • ZAJĘCIA WOKALNO- INSTRUMENTALNE
    ZAJĘCIA WOKALNO- INSTRUMENTALNE
  • OŚRODEK KULTURY
    OŚRODEK KULTURY

AKTUALNOŚCI

LETNIA SZKOŁA GRY NA CYMBAŁACH 2022 W OŚRODKU KULTURY

Letnia szkoa gry na cymbaach - strona 1Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie organizuje
Letnią Szkołę Gry na Cymbałach,

która ma na celu ochronę tradycji związanych z budową i grą na cymbałach – instrumencie, który jest uważany za najbardziej charakterystyczny dla terenów obecnie znajdujących się w obrębie województwa podkarpackiego. Poprzez naukę gry na cymbałach chcemy zachęcić szczególnie młode osoby do zapoznania się z tym unikalnym instrumentem, jak również znaleźć nowych adeptów gry na cymbałach.

W tym roku lekcje prowadzone będą w trzech ośrodkach kultury na terenie województwa podkarpackiego:

  • Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym (zajęcia poprowadzi Michał Rydzik),
  • Gminny Ośrodek Kultury w Błażowej (zajęcia poprowadzą Szymon i Stanisław Tadla),
  • Miejsko-Gminny Dom Kultury w Głogowie Młp. (zajęcia poprowadzi Andrzej Mozgała). 

 

 

Uwieńczeniem projektu pn. Letnia Szkoła Gry na Cymbałach będzie Koncert Galowy, który odbędzie się 27.08.2022 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Koncert będzie spotkaniem ze wszystkimi uczestnikami projektu połączonym z pokazem gry na cymbałach w wykonaniu prowadzących warsztaty i ich uczniów.

 

Zajęcia poprowadzą:

 

Michał Rydzik - gra na cymbałach od 2006 roku. Od kilku lat uczy dzieci i młodzież gry na cymbałach. W regionie. Od 2014r. gra na cymbałach w Kapeli Ludowej „Grodziszczoki” z Grodziska Dolnego. Rokrocznie z powodzeniem bierze udział w „Spotkaniach Cymbalistów” organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz w innych konkursach o zasięgu regionalnym i krajowym, m. in. W „Regionalnym Przeglądzie Kapel Ludowych w Pawłosiowie” oraz w „52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych” w Kazimierzu n/Wisłą. W 2016r. razem z Kapelą Ludową „Grodziszczoki” z Grodziska Dolnego nagrał płytę CD zawierającą najbardziej reprezentatywne utwory z folkloru muzycznego Grodziska i okolic.

 

Szymon Tadla - student Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoją pasję do muzyki realizuje grając w kapeli ludowej przy ZPiT Hyżniacy oraz w zespołach Karczmarze i Reisha Trio. Od 7 roku życia z sukcesami bierze udział w organizowanych przez WDK Rzeszów Spotkaniach Cymbalistów. Obecnie jeden z najlepszych cymbalistów Podkarpacia młodego pokolenia.

 

Stanisław Tadla - muzyk z zamiłowania. Jeden z niedoścignionych wirtuozów gry na cymbałach województwa podkarpackiego. Kilkakrotny zdobywca wysokich not na Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym, w Bukowinie Tatrzańskiej na Festiwalu Sabałowe Bajania oraz podczas Ogólnopolskich Spotkań Cymbalistów organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury.

 

Andrzej Mozgała - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Bielsko-Białej. W latach 1995–2000 odbył studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, filia w Cieszynie, kierunek wychowania muzycznego. Naukę kontynuował w Akademii Muzycznej w Katowicach. Kompozytor utworów muzycznych, dyrygent oraz pedagog w szkołach muzycznych. Miłośnik gry na cymbałach. Wielokrotny laureat Spotkań Cymbalistów.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona!

 

W lekcjach gry na cymbałach mogą wziąć udział wszyscy chętni (od dzieci po osoby dorosłe).

 

Zgłoszenia prosimy przysyłać do 20 maja na adres:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

lub

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

ul. S. Okrzei 7, 35-002 Rzeszów

 

ZAPRASZAMY!

 

Regulamin

 

Karta zgłoszenia